Higiena w upalne dni

Z nieba leje się żar, termometry wskazują 30 stopni, a nas zalewa pot i silne uczucie wstydu, że na letniej sukience prawdopodobnie pojawiły się mokre plamy. O błyszczącym nosie i brzydkim zapachu nawet nie wspominamy. Kochamy lato i uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak lekko wymięty wygląd odbiera nam dobre samopoczucie i pewność siebie. Jak zadbać o higienę w gorące dni, by cieszyć się świeżością?

Higiena latem w kilku krokach.

1.    Częste mycie - w upał radzimy kąpać się częściej, nie tylko dla utrzymania czystości, ale przede wszystkim dla ochłodzenia ciała i utrzymania odpowiedniej wilgotności skóry. W ciągu dnia wybierajcie raczej prysznic. Ten poranny daje nam zastrzyk energii na cały dzień, zwłaszcza, jeśli zakończymy go strumieniem zimnej wody, która doskonale działa na sprężystość skóry. W ciągu dnia szybki prysznic działa odświeżająco. Wieczorem przynajmniej dwa razy w tygodniu dla relaksu radzimy wykąpać się w wannie. W ten sposób odprężycie się po całym dniu, rozluźnicie mięśnie i poczujecie ulgę po całym dniu. Kąpiel w wannie nie powinna trwać dłużej niż 20 minut i w temperaturze nie wyższej niż 37 stopni. Polecamy płyny do kąpieli o orzeźwiającym zapachu np. cytrynowym lub miętowym.
2.    Higiena twarzy - szczególną uwagę powinno się poświęcić pielęgnacji twarzy z względu na nadprodukcję sebum w trakcie upałów. Należy ją dokładnie oczyszczać szczoteczką i żelem oraz płynem micelarnym. Jeśli używacie podkładów i pudrów, warto wybrać mineralne, które nie zatykają porów i pochłaniają nadmiar wilgoci. Polecamy jednak zrezygnować z nich na rzecz lekkich kremów i pianek koloryzujących.
3.    Higiena stóp - przy wysokiej temperaturze wszystkie problemy stóp nasilają się. Należy zatem dbać o ich odpowiednie nawilżanie, stosować preparaty złuszczające i bakteriobójcze, by zabezpieczyć się przed grzybicą.
4.    Ubrania - bielizna i ubrania powinny być z naturalnych, oddychających tkanin, dzięki którym skóra będzie mogła oddychać. W ten sposób unikniecie nadmiernego wydzielania potu oraz podrażnień.
5.    Chusteczki - warto mieć przy sobie chusteczki nawilżone, którymi można sobie schłodzić twarz i wytrzeć dłonie.
6.    Antyperspiranty - w upalne dni działają lepiej niż zwykłe dezodoranty. Nie tylko tłumią zapach potu, ale też zmniejszają jego wydzielanie.

Życzymy Wam uczucia świeżości w największe upały!