Sprzątanie domu według zasad New York Times’a

New York Times - amerykańska gazeta założona w Nowym Jorku 18 września 1851 roku, zdobył więcej nagród Pulitzera (uznawanych za najbardziej prestiżowe krajowe wyróżnienie w dziedzinie dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki) od każdej innej gazety w historii. Przy średnim nakładzie ponad miliona egzemplarzy papierowych i obecności w sieci od 1995 roku, co zapewnia jej prymat jako dziennikarskiej stronie informacyjnej w USA z wynikiem 2, 3 miliona abonentów online w 2017 roku, New York Times jest prawdziwą instytucją.

Z tego powodu nawet porady dotyczące czyszczenia domu pochodzące z tego źródła muszą być traktowane bardzo poważnie.

Oto najbardziej błyskotliwe:
Włosy i sierść należy zebrać z suchej podłogi, odkurzając lub zamiatając szczotką przed wykonaniem wszelkich innych czynności sprzątających.
Jeśli macie plastikową kabinę prysznicową, użyj arkuszy do suszarki bębnowej (są to pachnące arkusze umieszczane w bębnie podczas suszenia ubrań), zwilżcie je, przetrzyjcie nimi kabinę, a następnie usuńcie listkami papierowego ręcznika białą pianę, która powstała na szybach.
Sprzątanie w sypialni rozpocznij od łóżka. Dobrze jest dokładnie przewietrzyć, strzepnąć i zaścielić łóżko każdego ranka. Nie tylko po to, aby pozbyć się roztoczy. Niezasłane łóżko może wysyłać do mózgu sprzeczne sygnały.