Sylwestrowe sprzątanie

Zbliżamy się do najbardziej wyczekiwanych momentów tego roku: świąt Bożego Narodzenia i imprezy sylwestrowej na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.
Na całym świecie spotykamy się z przyjaciółmi i krewnymi i przygotowujemy się do świętowania zgodnie z rytuałami i zwyczajami utrwalonymi w tradycji.
Gesty miłości, przebaczenia, a nawet higieny! Tak, ponieważ w sylwestra są tacy, którzy pieką ciasta, stroją się, i tacy, którzy sprzątają.
Ci, którzy planują zorganizować imprezę w domu, umieszczają sprzątanie na szczycie listy rzeczy do zrobienia przed sylwestrem i w pierwszych dniach stycznia. Przydaje się wówczas organizer sprzątania, który pomoże pożegnać się z odchodzącym rokiem.

Związek Nowego Roku i sprzątania to naturalna rzecz dla wielbicieli sprzątania, ponieważ higiena jest częścią kultury i codziennego życia.

Wznawiamy naszą podróż dookoła świata, w poszukiwaniu ciekawostek i historii o sprzątaniu.
Na przykład w Danii znaleziono oryginalny sposób na pozbycie się ostatniej pary nielubianych naczyń, które zalegają w nieużywanym kredensie: rzuca się nimi w drzwi sąsiadów. Tradycja mówi, że w Nowym Roku najszczęśliwszy będzie ten, który znajdzie najwięcej odłamków przed drzwiami. A więc powitajcie pierwszy dzień roku z uśmiechem oraz miotłą i szufelką.
Mieszkańcy Johannesburga w Republice Południowej Afryki na Nowy Rok pozbywają się starych mebli i nieużywanych przedmiotów. Pożyteczny zwyczaj, aby wejść w niego dosłownie „lekkim” krokiem bez zbędnego balastu. Można wziąć z nich przykład, ale my mamy inną propozycję - lepiej nadać tym przedmiotom drugie życie.
W Japonii obchody pożegnania roku rozpoczynają się wieczorem 31 grudnia i trwają do 3 stycznia. Jest to okres świętowania, ale także odrodzenia, który związany jest z higieną i czystością. Ostatniej nocy w roku słychać bicie dzwonów w buddyjskich świątyniach, które symbolizuje grzechy, jakie człowiek popełnił w ciągu dwunastu miesięcy. W kolejnych dniach domy są ozdabiane gałązkami sosny, bambusa i słomy, umieszczonymi przy wejściu w ramach rytuału przebłagania, „odkupienia” i oczyszczenia domu.