W którym z tych dwóch pięknych basenów chcielibyście się zanurzyć?

W którym z tych dwóch pięknych basenów chcielibyście się zanurzyć?
Ci, których przyciąga ten po lewo powinni wiedzieć, że wybrali spektakularne miejsce, które Huffingstonpost zdefiniował jako najbardziej zielone miejsce na Ziemi i raj dla różnorodności biologicznej: Kostarykę (Vucalno Arenal). Prawdopodobnie jesteście miłośnikami natury, szukającymi miejsc pełnych spokoju.

Ci z Was, którzy wybiorą obraz po prawej stronie, zanurkują w turystycznym kurorcie Fidżi (Vanua Levu). Prawdopodobnie szukają miejsca do spędzenia czasu wśród ludzi podczas wieczoru "movida".
Ale niezależnie od preferencji, miejsce docelowe jest takie samo: basen! Jak co roku wraz z wzrostem temperatury, osoby, które nie mogą iść na plażę lub jechać na wakacje szukają ochłody w basenie. Ale ponieważ są one wspólne dla wszystkich, konieczne jest przyjęcie pewnych zasad zachowania i świadomości obywatelskiej (niektórzy twierdzą: zdrowego rozsądku), aby wszyscy zgodnie korzystali z tego, co miejsca te oferują: towarzystwa, higieny, edukacji, czystości i wreszcie z zabawy.
Jeśli przed kąpielą zdecydujecie się na skok do baru, zaleca się noszenie sarongu lub ręcznika. To więcej niż kwestia etykiety. Bardziej chodzi o zachowanie zasad higieny - na tym samym krześle mogło usiąść kilka osób w mokrym ubraniu, co tworzy idealne warunki dla rozprzestrzeniania się zarazków i bakterii. Z tego samego powodu przy basenie, w łazienkach i szatniach, zawsze chodźcie w klapkach!
Mówiąc o higienie, oto kolejna zasada (stosowana na prawie wszystkich basenach) - przed wejściem do basenu bierzecie prysznic w celu spłukania potu i brudu 
Ponieważ na basenach przeważnie jest mało przestrzeni, dobrze jest nie anektować zbyt dużo miejsca i nie zastawiać go  torbami, ręcznikami, książkami, kremami czy butami.

Wreszcie, jeśli uwielbiacie pływać i nurkować, wiedzcie, że nawet w basenie (a może zwłaszcza tam) istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać np. trzymanie się wytyczonego toru, nie przekraczanie określonej liczby pływaków. 
Zwykle, na zewnętrznych torach pływają mniej doświadczeni pływacy.  Ci bardziej doświadczeni zajmują centralne tory.
Ograniczniki w wodzie nie służą do zatrzymania się w połowie, lecz do rozgraniczenia dwóch pasów. Nie używajcie ich jako uchwytu (chyba, że jest taka potrzeba) i nie przekraczajcie ich!

Podczas pływania utrzymujcie średnie tempo, szanując przestrzeń osobistą, aby uniknąć przypadkowych kopnięć lub kuksańców; a przede wszystkim nie chlapcie wodą, nie krzyczcie i nie denerwujcie innych.
Są to ogólne zasady zachowania na basenie, które skutecznie pozwalają każdemu czerpać jak najwięcej przyjemności z pływania.
W chińskim Daying jest basen, w którym szanowanie pewnych reguł jest czymś więcej niż podstawowym wymogiem dobrego zachowania. Nazywa się on Dead Sea i ma około 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i może pomieścić do 10 000 osób! Jest to niewątpliwie ekstremalne doświadczenie - często zdarzało się, że pływacy w basenie przekraczali liczbę 15 000, tworząc ogromną masę, w której poruszanie się było trudne (nie mówiąc już o pływaniu!). To nie pływanie zatem przyciąga tu fanów pływania - wystarczy wspomnieć o obowiązkowym noszeniu kamizelek ratunkowych, bez których pływakom nie udałby się utrzymać na powierzchni wody. 
Krótko mówiąc, jeśli szanujecie innych, przestrzegając głównych zasad higieny, edukacji i tolerancji, dzień na basenie staje się dobrym doświadczeniem - czysta historia!