Pod prysznicem

Oczywistym jest, że prysznic wiąże się ze śpiewem oraz relaksem - możecie zamknąć na kilka sekund oczy i pod strumieniem wody zapomnieć o trudnościach dnia.

Następnie wracacie do rzeczywistości i widzicie zaparowane lustro. Co to jest? Kondensacja jest zjawiskiem naturalnym, które powstaje, gdy wilgotność w pomieszczeniu zwiększa się (z powodu działania gorącej wody). Jest podobne do tego, które jesienią odpowiada za tworzenie się mgły. Czy zastanawialiście się kiedyś jadąc przez zamgloną okolicę,  z czego jest zrobiony ten aksamitny koc, który pokrywa samochód?

Cóż, mgła pochodzi z pary wodnej (tj. z wody w postaci gazowej), która się skrapla i podczas tego procesu cząsteczki pary wodnej zespalają się tworząc małe kropelki wody (o średnicy kilku mikronów), które pozostają zawieszone w powietrzu. Te maleńkie kropelki mgły pozwalają nam zobaczyć parę wodną, ​​która sama w sobie byłaby niewidoczna. Mgła jest często tak gęsta, że ​​można czuć ją na twarzy jako coś mokrego i często jest tak zimna, że ​​zamienia się w lód! Fenomen ten, fascynujący w naturze, jest niebezpieczny w łazience, ponieważ na dłuższą metę kondensacja powoduje osadzanie się wilgoci na ścianach, która z kolei prowadzi do oderwania tynku. Aby tego uniknąć, pierwszym rozwiązaniem jest krótkie przebywanie pod prysznicem, co jest zresztą dobre dla środowiska, a następnie:

- wietrzenie pomieszczenia

- stosowanie systemów osuszania

- utrzymywanie temperatury 18° w ciągu dnia, a następnie zwiększenie jej do 22° rano i wieczorem.

Przede wszystkim trzymaj Blitz pod ręką, aby szybko osuszyć szybę i  usunąć nadmiar wilgoci.