Aplikacje, które pomagają.

Przyjeżdżacie wieczorem do domu po pracowitym dniu w pracy, otwieracie lodówkę i znajdujecie ją pustą, nawet nie ma w niej jednego, samotnego pomidora? Nic... Pewnie jak jeszcze trochę poszukacie, to znajdziecie nie tylko fasolkę, ale też ciastka ryżowe i płatki kukurydziane... i co? Co z tego zrobić?

Technologia przychodzi nam na pomoc... oto jak. W naszych stresujących czasach, w którym powszechne jest samodzielne życie bez wsparcia i rad bliskich, to dzięki aplikacji możemy odetchnąć.

Z autobusu lub podczas przerwy na lunch możecie zrobić zakupy w zaufanym supermarkecie za pomocą smartfona. Uprzejmy i krzepki kurier zajmie się dostarczeniem ich bezpośrednio do domu. Jest usługa działająca obecnie w wielu dużych miastach.

Urzędy publiczne... to dopiero wyzwanie! Wszyscy wiedzą, kiedy wchodzą, ale nie mają pojęcia, kiedy wyjdą? Aby rozwiązać problem kolejek narodziły się specjalne aplikacje, które pozwalają zarezerwować swoją kolejkę, poznać dokładną liczbę osób przed Wami i obliczyć szacowany czas oczekiwania.

Chcecie wybrać się na romantyczną kolację? Zorganizować wyjazd tylko we dwoje? Iść do kina z przyjaciółmi, których nie widzieliście od miesięcy? Dla rodziców nie zawsze jest to łatwe; bez opiekunki jest praktycznie niemożliwe. We Włoszech od 2013 roku działa LE CICOGNE, start-up pomagający nawiązać kontakt z setkami niezawodnych i wykwalifikowanych osób, którym można powierzyć swoje dziecko i innych podopiecznych. Staje się coraz bardziej niezbędny w opiece nad dziećmi dzięki baby-taxi, płatnym kursom dla rodziców na takie tematy jak pierwsza pomoc pediatryczna, pedagogika, żywienie.

Aby nie tracić więcej czasu na szukanie prezentów dla przyjaciół, małżonków, wujków i rodziców, teściów i kuzynów, powstała odpowiednia aplikacja prezentowa. Dzięki niej możecie uzyskać dostęp do listy życzeń jubilatów, zarezerwować prezent (pozostając anonimowym) i kupić je za pomocą telefonu komórkowego, decydując, gdzie i jak go wysłać.

Dawniej przeglądało się gazetę podczas śniadania. Teraz w tygodniu nie ma na to czasu, można tylko w sobotę i tylko wtedy, gdy przejdzie się obok kiosku przed poranną kawą. I na to istnieje rozwiązanie! Wystarczy pobrać np. FLIPBOARD, aby być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami dnia. Możecie przeczytać artykuły, które Was interesują, a nawet zbudować swój osobisty magazyn na podstawie ulubionych tematów.

Jesteście zmęczeni swoim mieszkaniem, ale zbyt zajęci, by szukać pomysłów, kolorów, wzorów w sklepach wnętrzarskich lub w fachowej literaturze? Dzięki Homestyler Interior Design, jednej z najlepszych aplikacji do projektowania wnętrz, możecie robić zdjęcia pokoju i projektować je w 3D: zmieniając kolory ścian, przestawiając meble i lampy.

I na koniec wróćmy do naszej pustej lodówki, przed którą stoicie załamani, bo nie macie ochoty na jedzenie na mieście? Możesz liczyć na Pyszne.pl, jedną z wielu aplikacji, które dostarczają gotowe dania pochodzące bezpośrednio od restauracji w okolicy.