„Nikt nie może zrobić dla dziadków tego, co robią oni - sypią gwiezdny pył na życie dzieci”

„Nikt nie może zrobić dla dziadków tego, co robią oni - sypią gwiezdny pył na życie dzieci” - Alex Haley.
Te słowa amerykańskiego pisarza Alexa Haleya, wywołają na pewno uśmiech na twarzach wszystkich wnuków. Każdy, kto miał szczęście mieć dziadka i babcię, zachowuje piękne wspomnienia: cierpliwość pełną miłości, zaskakującą energię, która pozwalała biegać za wnukami tak szybko jak one, wiele wspaniałych momentów pełnych prawdziwej magii. Niemal każda rodzina zawdzięcza coś dziadkom, choćby opiekę nad dziećmi w czasie pracy. Okazujmy więc wdzięczność tym, którzy nieustannie poświęcają się najcenniejszemu skarbowi wszystkich: dzieciom.
Pamiętają o tym narody na całym świecie i obchodzą Dzień Dziadka i Babci. W Polsce w styczniu, we Francji w marcu, w Meksyku w czerwcu, W USA we wrześniu, we Włoszech i Wielkiej Brytanii w październiku.
To dobra okazja, aby wygospodarować więcej czasu, który można spędzić z dziadkami. Na przykład na imprezach niespodziankach przy wspólnie upieczonym cieście, dając wykonane od serca prezenty i przede wszystkim wspaniałe wspomnienia.
1) Przyjęcie niespodzianka. Najważniejszy jest efekt zaskoczenia. Dlaczego nie zebrać jak najwięcej wnuków, krewnych i przyjaciół? Jesteśmy tak wciągnięci w szaleńczy wir codziennego życia, że trudno jest znaleźć czas, aby być razem. Czy istnieje lepsza okazja, aby nauczyć się wartości czasu, rodziny i miłości? Niezależnie od lokalizacji: w parku, w domu, w restauracji, liczy się duch i może jeszcze muzyka! Zobacz nasze playlisty!
2) Ciasto razem czyli nieoczekiwana zamiana miejsc. Czyż nie babcie zazwyczaj robią ciasta i ciasteczka dla swoich wnuków? Teraz mamy świetną okazję, aby zamienić się rolami. Ważną rzeczą jest pozostawienie dzieciom swobody twórczej. Kolorowe, improwizowane dekoracje, karty z życzeniami, pewnie chaos w kuchni - to wszystko składniki dobrej zabawy. A z ręcznikiem Regina Blitz porządek wróci błyskawicznie.
3) Prezent od serca. Dziadkowie lubią zdjęcia, zwłaszcza z ukochanymi wnukami. Najłatwiej dostępne są te robione nowoczesnymi smartfonami, ale większy urok ma zdjęcie, którego można dotknąć. Co powiecie na kalendarz z wnukami? Albo breloczek, etui na telefon, matę stołową, poduszkę… możliwości jest wiele! Z pewnością będzie to miły prezent. Dobrym pomysłem jest też cyfrowa ramka. Możecie załadować do niej więcej zdjęć, które będą przesuwać się automatycznie. Idealny prezent!