Udany urlop w domu

Przed Wami wymarzony urlop, a Wy z różnych powodów nie możecie wyjechać. Taka sytuacja jest doświadczeniem 55% Polaków. Niestety ponad połowa z tej grupy spędza wolny czas przed telewizorem. Jak zorganizować urlop w domu, by nie stał się podobny do weekendów wypełnionych nadrabianiem zaległości i dał Wam poczucie prawdziwego wypoczynku? Mamy dla Was kilka rad:

1.    Sen - przynajmniej przez kilka dni nie nastawiajcie budzika, śpijcie do oporu, nie przejmując się zbliżającym południem. Dość szybko organizm da Wam znać, że jest już zregenerowany i zacznie Was budzić o bardziej przyzwoitej porze.
2.    Posiłki - wreszcie macie czas, by celebrować jedzenie, przygotować pyszne śniadanie, rozkoszować się wolno pitą kawą, cieszyć się rozmową z dziećmi podczas bez pośpiechu jedzonego obiadu. Są to wyjątkowe chwile dla Was i rodziny, działające integrująco i dające pozytywną energię.
3.    Rodzina - mijacie się w ciągu roku, odnajdując chwile dla siebie tylko podczas nielicznych świąt. Teraz możecie tych chwil zaplanować więcej. Zorganizujcie piknik w parku, wizytę w kinie lub wycieczkę do lasu. Zresztą nie musicie wychodzić z domu - wspólnie spędzony czas przy planszówkach czy oglądaniu serialu będzie wielką frajdą.
4.    Zmiana - urlop spełnia swoje zadania regeneracyjne, jeśli robi się podczas niego coś zupełnie innego niż zwykle. Egzotyczny wyjazd lub wczasy nad morzem to relaksująca odmiana w codziennej rutynie. Podczas urlopu w domu można także zadbać o tę odmienność. Pracujecie przy komputerze? Nie sięgajcie po niego przez kilka dni, nie zaglądajcie do mediów społecznościowych, nawet nie kupujcie biletów do kina przez internet. Zamiast tego wybierzcie się na spacer lub wycieczkę rowerową.
5.    Coś ciekawego - podczas urlopu stawiamy sobie cele i staramy się je osiągnąć. Ich realizacja daje nam satysfakcję i poczucie spełnienia, które sprawiają, że uznajemy urlop za udany. W domu możecie wybrać sobie wyzwanie, realizacji którego poświęcicie część urlopu. Może nauka jazdy na rolkach, albo wizyta w muzeum, na co nigdy nie było czasu. Pamiętajcie jednak, by nie spinać się zbytnio. Jeśli po urlopie nie będziecie mistrzami w jeździe na rolkach lub nie zdążycie obejrzeć dwu wystaw, wybaczcie sobie! I tu przechodzimy do najważniejszej rady!
6.    Bądźcie dobrzy dla siebie. Rozpieszczajcie się. Możecie to zrobić na różne sposoby. Według potrzeb i chęci. Zróbcie sobie domowe spa: długą kąpiel, maseczki regenerujące na twarz i włosy. Albo przeciwnie - nie poświęcajcie swojej urodzie tyle czasu, co zwykle. Zacznijcie lekkostrawną dietę lub jedzcie to, na co macie ochotę. Pamiętajcie - macie urlop i to Wy decydujecie o swoim czasie.