Hobby na świecie

Być może nie wszyscy wiedzą, że styczeń jest uważany za Miesiąc Hobby. Prawdopodobnie dlatego, że wraz z nadejściem Nowego Roku instynktownie chcemy włączyć do noworocznych postanowień zajęcie się na poważnie własnymi zainteresowaniami.
Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Osobowości i Psychologii Społecznej w 2016 r. wykazały, że „nie pieniądze, lecz zwiększanie wartości wypoczynku pomaga poczuć się lepiej”. Należy docenić znaczenie wolnych godzin, które można poświęcić na hobby, ćwiczenia fizyczne i czas dla rodziny. Hobby często stanowi osobistą pasję, dzięki której możecie oderwać się od stresu związanego z pracą lub z dniem codziennymi.
A jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, jakie hobby najbardziej Wam odpowiada, możecie zająć się tym, co lubicie robić najbardziej, tym, co Was pasjonuje, lub Was uszczęśliwia. Tymczasem odkryjemy dla Was świat poprzez 4 hobby.

Japonia: czyszczenie publicznych toalet. Dla 35 członków „Klubu Benjyo Soujera” nie jest to forma wolontariatu, ale sposób na „oczyszczenie własnych dusz”. Jak? Spotykają się w każdy niedzielny poranek, aby odświeżyć z wielką starannością jedną z wielu publicznych łaźni w Tokio.

Anglia: trainspotting, co w języku angielskim oznacza dosłownie obserwowanie pociągów. Ludzie czekają na przejazdy pociągów i odnotowują numery seryjne, dane, statystyki, kolory.

Australia: selfie z Quokki. Tak, wyobraźcie sobie, że sfotografowanie się z tym małym torbaczem wielkości dużego kota domowego stało się prawdziwym hobby. W końcu ten „mały kot” ma taki delikatny pyszczek, o zawsze szczęśliwym wyrazie: nie można się mu oprzeć, nie jest nachalny i nie przeszkadza zwierzętom!

Włochy: gry cosplay. Według dokładnych szacunków na całym świecie jest 5 milionów cosplayerów. Na największą imprezę we Włoszech w ubiegłym roku sprzedano ponad 251 tysięcy biletów.

Jeśli udało się Was przekonać, spróbujcie zrobić swoje pierwsze kroki w świecie hobby przy okazji Narodowego Dnia Hobby i opublikujcie swoje postępy w mediach społecznościowych. To będzie sposób na zaangażowanie przyjaciół!