Najpiękniejsze groty solne w Europie

Sól może szkodzić! To pewnik, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Potępiona jako wróg zdrowia i kondycji, może też być jednak sojusznikiem naszego dobrego samopoczucia, ponieważ organizmu nie można pozbawić całkowicie soli, aby być zdrowym., Dlatego warto odwiedzić grotę solną. Zgodnie z zasadą, że świat jest do odkrycia, dziś zwiedzimy spektakularne jaskinie i kopalnie soli na całym świecie!

Zacznijmy od naszej kopalni soli w Wieliczce. To prawie 3 kilometry korytarzy na głębokości 135 metrów, które odwiedziło już ponad 45 milionów turystów. Zaskakujące świadectwo ciężkiej pracy człowieka, który wyrzeźbił wyjątkową strukturę architektoniczną w twardej solance.

Zwiedzając kopalnię z przewodnikiem, można poznać mity i legendy związane z tym miejscem, w tym podanie o księżniczce Kindze
W kopalni znajduje się piękna kaplica jej poświęcona, miejsce ciszy, w którym zwiedzający mogą oglądać wspaniały spektakl świateł odbitych przez spokojne wody jednego ze słonych jezior.

W Hiszpanii Cadorna Salt Mountain Cultural Park oferuje niezwykłe widowisko setek stalagmitów i solnych stalaktytów, które powstają od 30 milionów lat. Spektakl, którego nie można przegapić!

Jeśli kochacie ciepłe słońce, krystalicznie czyste wody i urzekające piękno ponadczasowych miejsc, wizyta na Sardynii jest koniecznością, w kraju tradycji i... słonych mokradeł. Jest wiele takich miejsc, a najstarsze znajduje się w lagunie Santa Giulia, niedaleko Cagliari.

Świat do odkrycia dzięki tak cennemu produktowi, zwanemu kiedyś „białym złotem”. Sól była tak bezcennym dobrem, że rzymskich żołnierzy opłacano właśnie nią.