Najsłynniejsze parki świata

Gdy nadchodzi wiosna, wydaje się, że wszystko odkrywa nową twarz, wszystko jest nowe, nawet rzeczy, które widzimy każdego dnia. Trawniki w ogrodach, parkach, w pobliżu szkół i biur budzą się z letargu, którym owinęła je zima i teraz pokrywają się ponownie kolorami natury. Nowe pary ptaków, które powróciły do opuszczonego gniazda, pąki na drzewach.
A kiedy sezon wzywa nas tak otwarcie, by cieszyć się promieniami słońca, gdzie iść, jeśli nie do parku? Nie tylko dlatego, że nie wszyscy mają szczęście mieć ogród, Przebywanie z innymi w otoczeniu przyrody po mroźnej zimie jest naprawdę fantastyczne. Park jest zdecydowanie jednym z ulubionych miejsc odpoczynku wiosną i latem.
Odkryjmy najpiękniejsze parki na świecie. Hołd dla wiosny, hymn ku chwale witalności!

-    Zaczynamy od wirtualnej podróży zagranicznej i Butchart Gardens w Kanadzie. Kiedyś na początku XX wieku, były kamieniołomem wapienia, dziś to wspaniały ogród, dom miliona roślin około 700 różnych gatunków, które kwitną nieprzerwanie od marca do października. Prawdziwy show!

-    Wracamy do Europy, aby odkryć kwiat sprowadzony wieki temu przez Imperium Osmańskie, symbol miłości na długo przed różą: tulipany! A gdzie są w Europie najpiękniejsze tulipany? W Holandii oczywiście. Odwiedzamy park Keukenhof Gardens, w którym znajduje się ponad 7 milionów kwiatów. Prawdę mówiąc, nie tylko tulipany, ale także żonkile i hiacynty, kolorowe, pachnące i piękne. Park ten jest uważany za największy ogród kwiatowy w Europie - 32 bardzo kolorowe hektary niedaleko Amsterdamu.

-    Park Villa d’Este, w sercu włoskiej stolicy to skupisko wodospadów i jaskiń, basenów i posągów, które wydają się pochodzić z innej epoki. Parki w Rzymie są liczne i wspaniałe, na przykład w willi Borghese przechowywane są jedne z najpiękniejszych rzeźb w historii ludzkości.

-    Jeśli kochacie herbatę, nie możecie przegapić Kenroku-en, uważanego za jeden z najpiękniejszych ogrodów w Japonii. W marcu Japonia jest sceną spektakularnego zjawiska kwitnięcia wiśni, na cześć którego są nawet zamknięte biura.

-    Teraz chodźmy do Central Parku, w samym sercu Manhattanu, w Nowym Jorku. 35 milionów odwiedzających każdego roku docenia piękno 800 hektarów parku, gdzie można podziwiać zamek Belvedere i bioróżnorodność gatunkową fauny, na którą składa się aż 46 gatunków ptaków, 7 gatunków ssaków i 393 gatunków roślin.

-    Wreszcie park Lumphini, w samym sercu metropolii Bangkoku. Oaza spokoju, gdzie można znaleźć schronienie przed chaosem i parnym miastem. Ten park jest szczególnie piękny, jeśli odwiedzicie go w listopadzie. Z okazji festiwalu Loy Krathong, w nocy pełni księżyca w dwunastym miesiącu tradycyjnego kalendarza księżycowego jezioro jest pełne małych łódek z pni bananowców, ozdobionych kwiatami i świec pozostawionych w wodzie. Mówi się, że jeśli para prowadzi krathong (łódź), która nie przewróci się, to oznacza prawdziwą miłość!