Oskarowa podróż

Luty to miesiąc intensywnych zimnych i gorących kąpieli, czas rodzenia się nieśmiałego poczucia winy, że noworoczne postanowienia, z odwagą przyjęte na początku stycznia, są coraz dalsze od realizacji. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że jesteśmy w stanie to zrobić, jeśli tylko poświęcimy więcej czasu na działania: dla siebie, dla innych ludzi, dla środowiska. W końcu życie nie jest filmem! Ale mówiąc o filmach, luty to także miesiąc rozdawania Oskarów!
Tak, ponieważ 24 lutego odbędzie się 91. ceremonia rozdania Oskarów w Dolby Theatre w Hollywood.
Tego wydarzenia nie mogą przegapić miłośnicy kina, a wraz z nim jest to wyjątkowa okazja do podróży po Stanach Zjednoczonych - kraju 9.834.000 km2 wielkich miast, spokojnych przedmieść, zapierających dech w piersiach krajobrazów i niezapomnianych widoków.
Na szczęście w dziale „Mam czas na” mamy naprawdę więcej czasu na marzenia na jawie i chęć, aby je szczegółowo zilustrować - może się spełnią! Zobaczcie, jakie są najwyżej cenione trasy, dzięki którym można poznać niesamowite USA:

Route 66: „Far West” jest niekwestionowanym symbolem amerykańskiego snu. Route 66 była jedną z pierwszych autostrad zbudowanych w USA. Historyczne dziedzictwo, które łączy Chicago z Santa Monica w Kalifornii, na północ od Los Angeles, przecinając 8 stanów, łąki, pustynie o długości 3755 kilometrów. Symbol filozofii życia, zawartej w niezapomnianych książkach Kerouaca, a nawet jeszcze wcześniej, w opowieściach z przeszłości: o przygodzie odkrywania Dzikiego Zachodu

Od wybrzeża do wybrzeża: od Nowego Jorku po San Francisco, plan podróży idealny do poznania ogromnego kraju. Istnieje więcej niż jedna trasa, którą można pokonać, ale klasyczne „coast to coast” to podróż wzdłuż autostrady Lincoln, pierwszej trasy łączącej wschodnie wybrzeże z zachodnim. Przecina także Route 66 w Illinois.

Coast to coast (trasa północna): nie ma uroku i historii autostrady Lincoln, ale będziecie cieszyć się spektaklem najpiękniejszych naturalnych krajobrazów Stanów Zjednoczonych, takich jak Wodospad Niagara, Finger Lakes, Park Yellowstone i Park Narodowy Yosemite. Możecie także zatrzymać się po drodze odwiedzając Salt Lake City, religijne centrum Mormonów lub odwiedzając Cody, niedaleko Yellowstone, poświęcone legendarnemu Buffalo Billowi.

Coast to Coast (trasa muzyczna): od Nowego Jorku przez Nashville, Memphis i Nowy Orlean: jazz, blues i country.

Coast to coast (wzdłuż wybrzeża): trasa dla tych, którzy ulegają czarowi fal oceanu. Przebiega wzdłuż wybrzeża, zabierając nas z San Diego do Seattle, poprzez Los Angeles, Santa Monica i Malibù (pamiętacie serial telewizyjny „Słoneczny Patrol”), a następnie Santa Barbara, Big Sur z nadmorskimi krajobrazami, które można zobaczyć wzdłuż autostrady 1, San Francisco, Sacramento i Portland.

Ostatni, ale nie mniej ważny szlak wzdłuż zachodniego wybrzeża, który biegnie przez nietypowe i interesujące miejsca. Zaczyna się od plaży „chodzących kamieni” w Dolinie Śmierci, które pod wpływem wiatru zostawiają za sobą ślad na wysuszonym błocie, jakby chodziły. Dalej wiedzie na północ przez Mono Lake, na granicy z Nevadą, gdzie niesamowite formacje tufowe tworzą krajobraz, wyjęty prosto z filmów science-fiction. Następnie przez Nevadę, dotrzecie do Washoe County, by podziwiać kolorowy Gejzer Fly, który natura stworzyła wykorzystując studnię zbudowaną przez człowieka..