Paris Jazz Festival

To prawda: świat jest do odkrycia, a możliwości łączenia zabawy z kulturą nie brakuje! Od 30 czerwca do 22 lipca w Paryżu odbywa się  festiwal jazzowy - Paris Jazz Festival, odbywający się w uroczym Parc Floral de Vincennes, znanym na całym świecie z niesamowitych kwiatów. Park, który został zbudowany w 1969 roku, aby pomieścić trzecią Międzynarodową Wystawę Kwiatów, zajmuje powierzchnię ponad 28 hektarów. To miejsce, które już samo w sobie jest warte odwiedzenia dzięki 4 odrębnym terenom zielonym, gdzie rosną egzotyczne i tradycyjne rośliny, a także znajduje znajduje się szereg wspaniałych ogrodów wodnych i placów zabaw dla dzieci. Teraz, podczas 25-tej edycji, Paris Jazz Festival oferuje bardzo bogaty i eklektyczny program obejmujący siedem weekendów oraz dostosowany do wszystkich typów publiczności.
W tym roku nacisk położono na świat francuskojęzyczny (tj. umiejętność mówienia po francusku), co pokazuje, że jazz niesie ze sobą takie elementy jak hojność i kreatywność, łącząc francuską popularną piosenkę z elementami uniwersalnymi.
Każdy weekend będzie obracać się wokół obszaru geograficznego, jak to było w poprzednich edycjach, kiedy motywem przewodnim było terytorium Afryki.
Program obejmuje następujące tematy:
Weekend # 1 - Dźwięki z Izraela, energia klubów jazzowych i izraelskich festiwali zmieszana z kulturowymi wpływami Europy i Bliskiego Wschod.
Weekend # 2 - Uwaga Blues, mieszanka współczesnych wpływów i bluesa zakorzeniona w przeszłości: wystąpią saksofonista Èric Sèva i wokalista Hugh Coltman 
Weekend # 3 - Wielki Format, bigbandy rywalizują wykorzystując wyobraźnię i historyczny repertuar jazzu.
Weekend # 4 - Fajerwerki dla wszystkich odwiedzających Parc Floral.
"Atelier" - wydarzenia zaplanowane dla dzieci, w tym seria gier, które obracają się wokół muzyki i pamięci oraz angażują wszystkie dzieci w parku. 
"Fabryka Dźwięku", stworzona przez Stowarzyszenie ""Triangulacion Kultural", która przez cały rok zajmuje się edukacyjnymi i artystycznymi działaniami, która pozwala odkrywać dźwięki za pomocą rytmicznych laboratoriów i umiejętności manualnych.

Festiwal ten jest dziś wydarzeniem o wielkiej skali na poziomie europejskim, jednym z najważniejszych w swoim rodzaju, i rokrocznie prezentuje największych artystów sceny artystycznej.
A wszystko zaczęło się od dwóch entuzjastów jazzu wspieranych przez Floral Park, którzy chcieli połączyć naturę z muzyką w całkowicie nowatorskim sensie. Park na tę okazję będzie otwarty od 9:30 do 20:00, dzieci wchodzą za darmo, a większość koncertów jest bezpłatna.
Nie można się oprzeć.

Na zdjęciu: Park Floral de Vincennes.