Świat do odkrycia... w rejsie!

Czy kiedykolwiek marzyliście o jednym (a może nawet więcej) tygodniu całkowitego relaksu, dobrego jedzenia, zabiegów odnowy biologicznej, opalania, zapierających dech w piersiach widoków i krystalicznie czystej wody? Czy myślicie o raju? Myślimy o ... rejsie!
Pierwszym morskim statkiem wycieczkowym na świecie był Franciszek I, zbudowany w 1831 roku. W dziewiczy rejs wypłynął z Neapolu w 1833 roku i w ciągu zaledwie trzech miesięcy dotarł do Taorminy, Katanii, Syrakuz, Malty, Korfu, Zakynthos, Aten, Izmiru i Konstantynopola.

Trasa nie różni się zbytnio od aktualnie istniejącej na Morzu Śródziemnym i była zarezerwowana wyłącznie dla arystokracji, władz i członków rodziny królewskiej. Dzisiaj wiele się zmieniło, wakacje na morzu stały się bardziej dostępne dla wczasowiczów. Piękno krajobrazów na szlakach, ciepło słońca na twarzy, artystyczne i kulturowe dziedzictwo miast na wybrzeżach Ameryki, Afryki, Europy... wybór jest oszałamiający! Oto kilka tras, których nie można przegapić, pływając na najbardziej niesamowitych morskich gigantach.

Morze Śródziemne - z Włoch do Grecji
Trasa: Santorini, Mykonos, Efez, Kreta. Statek obsługujący tę trasę to Celebrity Reflection z firmy Celebrity Cruises. Oferuje wiele atrakcji, m.in. grille na świeżym powietrzu i lekcje malarstwa.

Karaiby
Kluczowym słowem dla Carnival Breeze jest zabawa! Wśród wielu atrakcji na pokładzie są kino 5D i turnieje. Wspaniałe przystanki na Karaibach: Miami, Antigua, Barbados, Puerto Rico. Alternatywnie podróż na Wschodnie Karaiby na Royal Princess, gdzie między ośrodkami spa i wellness odkryjecie prawdziwe znaczenie słowa relaks. Cele podróży: Fort Lauderdale, Antyle, Barbados, Wyspy Dziewicze, Bahamy. Zobaczcie też zachodnie Karaiby na Oasis Of The Seas. Tu przeżyjecie wyjątkową przygodę: jest tam obszar basenowy i strefa sportowa z symulatorami surfingu, a także teatr wodny, w którym można oglądać niezwykłe akrobacje i wodne choreografie. Przystanki: Orlando, Haiti, Jamajka i Meksyk.

Północ
The Norwegian Getaway jest idealny dla tych, którzy mają w sercu majestatyczne i ekstremalne krajobrazy północy. Pomiędzy grą w kasynie a pokazem magii macie czas, aby coś zjeść w restauracji dostosowanej do wszelkich gustów (kuchnia azjatycka, luksusowe restauracje, steki i wiele innych). Potem pora na widoki i bałtyckie stolice: Kopenhagę, Warnemude, Tallinn, Sankt Petersburg, Helsinki i Sztokholm.

Na koniec ciekawostka - Ecoship. Naprawdę ekologiczny statek wycieczkowy. Projekt, przedstawiony przez Peace Boat, obejmuje turbiny wiatrowe i żagle fotowoltaiczne i będzie najbardziej ekologicznym statkiem również dzięki silnikom hybrydowym, które gwarantują ograniczenie emisji CO2 w wysokości 40% w porównaniu ze statkami zbudowanymi przed 2000 r.

Dzięki systemowi odzysku wody nie będzie odprowadzał żadnych zanieczyszczeń do morza, a własne uprawy częściowo zaspokoją zapotrzebowanie na żywność na statku. Zielone kurorty, zielone rejsy i świat do odkrycia!