Świat zabawy

Na wakacjach świat dostarcza Wam zabawy. Nawet, jeśli macie tylko jeden weekend. W końcu ważne jest, aby mieć odpowiednie towarzystwo, a cel nie ma już znaczenia. Oczywiście zależy to od tego, gdzie się wybieracie.

Jeśli chodzi o zabawę, najlepszym miejscem byłby... Disneyland!

Walt Disney jest wszystkim doskonale znany. Przez 34 latach kariery w latach 1932–1966, otrzymał 59 nominacji i 26 nagród Oscara, przyczyniając się do rozwoju kina. Ile pokoleń dzieci dorastało na niesamowitych historiach Disneya? Częściowo jest to również spowodowane ogromnym sukcesem najsłynniejszego parku rozrywki na świecie: zwiedzanie go jest jak zanurzenie się w tych niesamowitych opowieściach, między zaczarowanymi zamkami i nawiedzonymi domami. Miejsce zaprojektowane dla najmłodszych, ale także dla rozrywki ich rodziców.

Na pomysł stworzenia Disneylandu Walt Disney wpadł pewnego dnia, kiedy obserwował, jak jego córki bawią się na karuzeli dla koni. Zastanawiał się, dlaczego dorośli zostali zdegradowani do roli obserwatora w parkach zabaw dla dzieci. Było to popołudnie jak każde inne, słoneczny dzień spędzony w Griffith Park w Los Angeles w 1935 roku. I ten dzień doprowadził 17 lipca 1955 roku do otwarcia pierwszego parku rozrywki dla rodzin, dorosłych i dzieci: Disneyland Parku, z siedzibą w Anaheim, na przedmieściach Los Angeles.

Był to pierwszy na świecie park tematyczny. Właśnie na tym polega fenomen Disneylandu: pierwszy park zbudowany w realnym świecie w oparciu o drobiazgowe wprowadzenie w życie wyobrażonej idei, zrealizowany w najdrobniejszych szczegółach. Oferuje nie tylko przejażdżki, huśtawki, pokazy, ale wyjątkowy świat do odkrycia, do którego wprowadza się zwiedzających (i sądząc po sukcesie parku, z którego nie chcą już wyjść!).

Najważniejszym i najbardziej znanym budynkiem w parku, obowiązkowym w każdym innym parku Disneya, jest zamek Śpiącej Królewny. Został on zaprojektowany dla filmu fabularnego, nad którym pracowały między innymi Disney Studios w tym samym czasie, kiedy nastąpiło otwarcie parku.

Disneyland w następnych latach otworzył jeszcze 5 innych ośrodków na świecie, na Florydzie, w Japonii, Francji i Chinach.

Luna Park na Coney Island w Nowym Jorku wyprzedził Disneyland o pół wieku: otwarty w 1903 roku, zyskał sławę dzięki diabelskiemu młynowi.

W Europie oryginalna Puy Du Fou to podróż w czasie możliwa dzięki historycznym rekonstrukcjom i spektakularnym pokazom, prawdziwym turniejom wszelkiego rodzaju (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). Wśród muszkieterów i rzymskich gladiatorów zabawa jest gwarantowana. W Niemczech Europa Park może konkurować z Disneylandem pod względem powierzchni, sto atrakcji znajduje się na 15 obszarach tematycznych.

We Włoszech Gardaland stał się sławny dzięki maskotce parku, smokowi Prezzemolo. Nie przegapcie parku rozrywki Ferrari, otwartego w 2010 roku. Znacznie mniejszy niż inne parki rozrywki ma około dwudziestu atrakcji, ale dla miłośników silnych emocji naprawdę jest to przystanek, którego nie można przegapić, z kolejkami górskimi śmigającymi z prędkością 240 km/h, teatrem, kinem 3D, galerią zabytkowych samochodów i wreszcie możliwością wejścia do kokpitu prawdziwego samochodu Formuły 1.

Podsumowując - na zewnątrz jest naprawdę świat do odkrycia.