Tajemnicze miejsca na świecie między magią a rzeczywistością

Liście zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy, grzyby podbijają lasy, kasztany ogrzewają duszę i zbliża się najbardziej potworna noc w roku: noc Halloween. Półki sklepów zmieniają kolory od opakowań przerażających cukierków, rzeźbione dynie są gotowe do rozpalenia, a Wy kończycie maski i kostiumy.
 
Motyw strachu jest nie tylko nieodłącznym elementem każdej imprezy Halloween. W najbardziej ukrytych zakątkach świata znajdują się straszne miejsca, pełne tajemnic i magii.
 
Praga to miasto sztuki i pięknej architektury, gdzie można zanurzyć się w kulturze, ale i ukryć mały sekret. W sercu historycznego centrum miasta, nad Wełtawą stoi Most Karola, symbol stolicy Czech. Jest zatłoczony przez turystów w ciągu dnia, a w nocy jego oblicze zmienia… magia.. Mówi się, że gdy tylko zachodzi słońce, posągi z tego mostu ożywają, poruszają się i rozmawiają. A kiedy dziecko rodzi się na wyspie Kampa, rzeźby świętują z tej okazji i zapewniają mu ochronę. Legenda, w którą warto wierzyć.
 
A teraz przenosimy się do Włoch, do Ariccii i do następnej tajemnicy. Na drodze krajowej 128 występuje niezwykłe zjawisko: każdy obiekt pozostawiony na pochyłym zboczu nie zjeżdża, ale unosi się! Złudzenie optyczne czy tajemnicze zjawisko? Okazuje się, że efekt unoszenia na „nawiedzonym wzgórzu” powstaje z powodu braku punktu odniesienia na horyzoncie. Teraz, gdy tajemnica została wyjaśniona, zróbcie sztuczkę ze swoimi przyjaciółmi: zostawcie samochód na zjeździe i poczekajcie, aż zobaczycie ich przerażoną twarz, gdy odkryją, że samochód jedzie pod górę.
 
Spacerując ulicami Lome, stolicy Togo, znajdziecie liczne sklepy z pamiątkami, które nie mają nic wpólnego z takimi, jakie znamy. To miejsce dla szamanów szukających elementów do tradycyjnych rytuałów voodoo: suszonych głów małp, krokodyli, sów i kameleonów a także sproszkowanych węży i ziół.
 
A jeśli chcecie, możecie spędzić noc w hotelu Stanley w Kolorado. Czy nazwa Wam coś mówi? To tam nakręcono słynny horror Lśnienie. Sam Stephen King spędził tu kilka nocy, pisząc książkę i przysiągł, że słyszał tajemnicze głosy dzieci, dźwięki fortepianu i dziwne melodie.