Rewolucja ekologiczna z e-rowerem!

Jazda na rowerze jest dobra dla zdrowia, korzystnie wpływa na ciało i umysł, pomaga środowisku i wspiera zdrowy tryb życia. Dlaczego więc nie przesiąść się na rower? Rower jest pierwszym środkiem transportu, z którym stykamy się w dzieciństwie i towarzyszy naszemu rozwojowi, nadając naszemu życiu wiele kolorów i zabawy.
Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, rower powinien być wiernym towarzyszem naszych przygód. Szkody spowodowane zanieczyszczeniem środowiska i nadmierną emisją dwutlenku węgla poważnie zagrażają naszym warunkom życia. Pierwszym krokiem do zmiany sytuacji lub przynajmniej próby jej poprawy jest zmiana małych codziennych gestów. Dlatego zostawiamy samochód i dajemy więcej miejsca rowerowi, a jeszcze lepiej e-rowerowi.
Jakie są zalety jazdy na rowerze? Nie zanieczyszcza, jest cichy, przyczynia się do aktywności fizycznej, zajmuje mniej miejsca niż samochód i zmniejsza korki. A elektryczny? To dobre rozwiązanie dla każdego, ponieważ pozwala regulować wysiłek, dzięki czemu jest łatwiejszy w użyciu i nie mniej skuteczny i zdrowy. Wsparcie silnika jest odczuwalne głównie podczas ruszania lub w sytuacjach wymagających większego wysiłku fizycznego, natomiast podczas zwykłej jazdy to uczucie, jak by się jechało z wiatrem. 
A jeśli zmęczenie jest mniejsze, mniej się pocimy. W ten sposób rower elektryczny staje się idealnym środkiem transportu do pracy bez pocenia się i sposobem na regularną aktywność fizyczną w tym samym czasie. Co więcej, e-rower jest optymalny dla tych, którzy chcą stopniowo przejść do ćwiczeń fizycznych bez obciążania mięśni i stawów.

Ci, którzy chcą się dobrze bawić i trenować, naciskając silniej na pedały, mogą ustawić minimalny poziom pomocy. Po osiągnięciu prędkości 25 km/h silnik przestaje wspomagać jazdę.

Ważną zaletą jest również to, że rower elektryczny jest naprawdę tani. Po pierwszej inwestycji w zakup utrzymanie go jest dziecinnie proste: trzeba tylko ładować baterie i wymieniać je co 3 lata.

Za pomocą roweru elektrycznego możecie odkrywać magiczne ukryte miejsca w swoim mieście, cieszyć się przyjemnością podmuchów wiatru na twarzy, delektować się smakiem dzieciństwa i pomóc planecie (i sobie) żyć lepiej.