Czujcie się jak w domu, nawet na wakacjach

Czy należycie do tych, którzy wyjeżdżając na wakacje zabierają cały dom? Coś jest nie tak! Z drugiej strony dobrze jest być daleko od domu, nie rezygnując z komfortu czucia się jak w domu. Na podstawie niektórych statystyk można stwierdzić, że turyści decydując się na podróż wybierają sposób organizacji  odpowiedzialny i uważny wobec środowiska, co być może wynika z potrzeby pełnego poznania odwiedzanej kultury i otoczenia.

Z tego powodu opcja wyboru wakacyjnego domu zamiast hotelu, zarówno nad morzem, jak i w górach staje się coraz bardziej powszechna. Oto kilka rad, jak czuć się dobrze w wynajętym domu!

1.    Na początku pobytu otwórzcie okna i przewietrzcie wnętrze. Zdejmijcie zasłony i poduszki (również te z sofy) i wynieście je na słońce.
2.    Sprawdźcie stan lodówki i zdezynfekujcie ją za pomocą ręcznika papierowego Regina Blitz zmoczonego w wodzie i occie.
3.    Ścielenie łóżek lub zastępowanie swoimi już położonych prześcieradeł jest jak zabranie ze sobą domu, a przynajmniej jego przytulnej atmosfery, bez codziennych obowiązków - nadal jesteście na wakacjach!
4.    Idźcie na zakupy, jeśli nie wzięliście z domu zapasu jedzenia.

Podczas wakacji nawet "nowy" dom może być “twój”: może mieć twoje kolory, twoje perfumy, twoje ulubione potrawy, owoce i warzywa. To będzie twoje królestwo. Jeśli więc uważacie, że nie jest zbyt przytulny, spróbujcie zmienić to sami za pomocą kilku prostych domowych sztuczek: ustawienie kilku gadżetów  morskich lub górskich (wystarczą nawet 3-4 szyszki), bukietu kwiatów, zmiana zapachu wnętrza przez zapalenie przywiezionej ze sobą świecy lub rozpylenie perfum.
Taki wakacyjny dom staje jest o wiele bliższy i bardziej "gościnny", a bardzo często jedynym domem z dala od domu, idealnym na wakacje jest ten, w którym można się dobrze bawić, oddając się totalnemu relaksowi!