Domowe świece

Czy myślicie już o podarunkach świątecznych? Chcielibyście wyjść poza schemat i uniknąć trywialnych prezentów kupowanych w ostatniej chwili? Mamy dla Was kolorową, pachnąca i romantyczną wskazówkę! Podwińcie rękawy, przygotujcie miejsce pracy i przystąpcie do produkcji domowej świecy.

Uważacie, że gra nie jest warta świeczki? Zabierzcie się do pracy i odkryjcie przyjemność zabawy z woskiem!
Przygotujcie:
- Wosk
- Knoty lub nici bawełniane
- Szablony lub słoiki
- Kolorowe kredki woskowe (opcjonalnie)
- Olejek eteryczny (opcjonalnie)
- ręcznik papierowy Regina Blitz

Najpierw wybierzcie formę, pamiętając o tym, że po zestaleniu się wosku należy ją usunąć. Możecie ją kupić lub zrobić z tektury, metalu lub plastiku. Dobrze jest zrobić na niej podłużne wgniecenia, wówczas łatwiej zdejmie się ją z gotowej świecy. Wskazówka: jeśli chcecie zrobić prezent, możecie użyć specjalnego słoika lub wymyślcie oryginalny pojemnik, który stanie się integralną częścią świecy.

Przechodzimy do części praktycznej. Radzimy nie kupować płatków woskowych, ale używać starych zużytych świec. Włóżcie wosk do rondla i pozwólcie mu stopić się powoli na małym ogniu.

Dla odrobiny koloru dodajcie kredki woskowe, takie, które trzymacie latami w szafie w oczekiwaniu na artystyczną wenę. Wybierzcie ulubiony kolor i dodajcie swojej świecy odrobinę radości.

Teraz pora na najtrudniejsze! Jeśli kupiliście knoty, umieśćcie jeden w formie, nakładając kroplę wosku na spód, aby go unieruchomić. Możecie też samodzielnie zrobić knot z prostej bawełnianej nici.

Wszystko gotowe! Teraz wlejcie wosk i pozwólcie mu powoli ostygnąć. Przed zdjęciem obudowy upewnijcie się, że wosk jest dobrze zestalony. Może zostać w formie, którą pięknie upiększycie według własnego gustu!

Wskazówka: dodajcie kilka kropel olejku zapachowego do płynnego wosku, aby otrzymać świecę o ulubionym zapachu!

A teraz nadszedł czas na sprzątanie, delikatnie przetrzyjcie stół listkiem papieru Regina Blitz, aby usunąć wszelkie pozostałości wosku i plamy.