Jak zrobić “kąpielową bombę”

Nadejście jesieni i w ogóle zmiana sezonu mogą powodować zmęczenie i stres ze względu na zmianę codziennego rytmu i godzin dziennego oświetlenia. Ciężko przechodzi się od wspaniałych słonecznych dni do głębokich szarości.
Eksperci doradzają, by w tym wrażliwym okresie zwracać uwagę na odżywianie i prowadzić zdrowszy tryb życia, co zapewni równowagę ciała i umysłu.
A spośród wielu sposobów, które pomagają odnaleźć spokój polecamy relaksującą kąpiel z bombą. I to z bombą, robioną w domu!
Oczywiście chodzi o kulki mydlane, które zaczynają musować w kontakcie z wodą. Ostatnio jest na nie prawdziwy boom. Nic dziwnego, bo ładnie wyglądają, pięknie pachną i dają niesamowity efekt. Są więc świetnym pomysłem na prezent.
Nie wszyscy wiedzą, że kąpielowe bomby można bezpiecznie robić w domu. Oto czego potrzebujecie:
- 200 g sody oczyszczonej
- 100 g skrobi kukurydzianej
- 100 g kwasu cytrynowego
- 30 kropli olejku
- 1 łyżeczka oliwy z oliwek
- kakao w proszku, kurkuma, cynamon lub inne naturalne barwniki.
Czy kiedykolwiek używaliście kwasku cytrynowego? To bezpieczna, naturalna substancja. Można ją znaleźć w aptekach lub w sklepach z produktami naturalnymi. Uzyskuje się ją z owoców cytrusowych - głównie z soku cytryny. To potężny sprzymierzeniec w sprzątaniu domu. Można go stosować zamiast chemicznych detergentów, które mają negatywny wpływ na środowisko. Doskonale nadaje się do mycia szkła, jako środek czyszczący do zmywarek, a także zmiękczacz w praniu. Eliminuje bowiem kamień wapienny, który sprawia, że włókna tekstylne są twarde i suche, a ubrania z pralki wyglądają jak tektura.
Oto przepis:
Zmieszaj sodkę spożywczą, kwasek cytrynowy i skrobię kukurydzianą w szklanej misce. Uważaj na powierzchnię, na której pracujesz, bo kwasek może zaszkodzić: marmurowi, drewnu, kamieniom naturalnym i terakocie. Unikaj też jego kontaktu z ubraniami.
Do filiżanki wlej łyżeczkę oliwy i kilka kropel olejku eterycznego. Wsyp suche składniki i mieszaj drewnianą łyżką. Za pomocą rozpylacza dodaj trochę wody. Nie za dużo, by w mieszaninie nie pojawiły się pęcherzyki.
Teraz czas na składniki barwiące. Aby uzyskać bardziej intensywny kolor, możesz użyć barwnika spożywczego.
Gdy składniki mieszaniny się połączą, nałóż ją do foremek do lodu lub babeczek, kubków po jogurcie lub pustych jajek z niespodzianką i pozostaw na minimum 2 godziny. Przyciśnij je czymś ciężkim, by zapobiec nadmiernemu rozszerzaniu się bomb.
Po zestaleniu masy odwróć formy na tacy i pozostaw do wyschnięcia na cały dzień.
Kiedy bomby będą suche... możesz wrzucić je do wody, gdzie wybuchną swoim aromatem!