Jesienne dekoracje

Choć jesień ma wiele uroku, to nie jest lubianą porą roku. Brzydkiej pogody, chłodu i deszczu nie rekompensują piękne kolory - nasycona czerwień, świetlista żółć i łagodny brąz. A właśnie one czynią ten czas piękniejszym i bardziej znośnym. Dlatego warto je wprowadzać do naszych domów i oswajać się z jesienią poprzez odpowiednie dekoracje. Zwłaszcza, że ze względu na aurę i coraz krótsze dni najwięcej czasu spędzamy w domu. A cóż może być przyjemniejszego w zimny, październikowy dzień, od schronienia się z książką pod ciepłym kocem wśród dekoracji, które pokazują to ładniejsze oblicze jesieni. 
•    Pokój. Do stworzenia jesiennego klimatu nie potrzeba więcej niż kilka suchych gałęzi, kolorowych liści i jarzębiny, które stworzą piękny bukiet do wazonu. Przyniesione ze spaceru kasztany, żołędzie i kawałki suchej kory ułóżcie w szklanej misie. Dynie - nieodłączny element Halloween, mogą ozdabiać półki, stoliki i parapety okien. W wydrążoną dynię wstawcie świeczkę i macie klimatyczny świecznik. Nie zapomnijcie o najbardziej uniwersalnej ozdobie każdego pokoju - żywych kwiatach. Jesień to wrzosy, wrzośce i hortensje, którymi można ozdobić każdą część domu.
•    Okna. Są bardzo ważne, ponieważ stanowią łącznik między ciepłym, przytulnym wnętrzem a zimnym, jesiennym światem, który możemy trochę odczarować dzięki dekoracjom. Okna stanowią wizytówkę domu, udekorowane cieszą oczy domowników oraz stanowią dowód aranżacyjnych zdolności gospodarzy. Świetnym pomysłem dekoracyjnym jest połączenie różnokolorowych liści w bukiet w kształcie kuli i powieszenie ich na ozdobnych sznurkach w oknie. Pięknie prezentuje się również „jesienna firanka”, stworzona z pojedynczych liści zawieszonych na cienkich żyłkach. Na parapecie można postawić dynie, świeczniki i latarenki, które będą rozjaśniać szybę jasnym światłem, wprowadzając miły nastrój.
•    Łazienka i korytarz. Obok dyni i wrzosów świetnie sprawdzają się tu kompozycje zapachowe złożone z suszek włożonych do koszyków czy miseczek. Na drzwiach wejściowych pięknie będzie prezentować się wieniec z suszonych liści. 
•    Kuchnia. Do wszystkich wymienionych wyżej pomysłów dodajmy dekoracje z plonów jesieni, które w sposób naturalny łączą się z tym wnętrzem. Wykorzystujcie suszone kolby kukurydzy, kłosy zbóż i kompozycje z sezonowych owoców.
Życzymy kolorowej jesieni!