Meble industrialne

Czy kiedykolwiek myśleliście, że meble przemysłowe mogłyby idealnie wtopić się w Twoją domowe zacisze? Nie? Szczerze mówiąc, my też nie, dopóki nie przeczytaliśmy pewnej wspaniałej książki, która nas dosłownie oszołomiła.

Po wiejskim, prowansalskim stylu z widocznymi wpływami Shabby Chic w stylu romantycznym, dziś pora na niepowtarzalne, wykonane funkcjonalnie i w prostych kształtach, zaprojektowane z myślą o trwałym użytkowaniu, stworzone z dobrych surowców i mające swoją niepowtarzalną wartość. Meble przemysłowe odpowiadały bowiem na potrzeby fabryk i warsztatów, które rozwijały się w okresie od końca XIX do pierwszej połowy XX wieku. Dziś te same meble wzbogacają swoim niepowtarzalnym, ponadczasowym stylem domy tych, którzy kochają kreatywność i są pełni fantazji. Meble industrialne to także gratka dla “złotych rączek”, którzy z niczego potrafią wyczarować coś.
Tak, ponieważ te meble można łatwo znaleźć w starych piwnicach lub na pchlich targach, a dzięki starannej renowacji można przywrócić im charakter i duszę sprzed lat. Są też lampy szkliwione w czerni i bieli i z metalu. Jeśli zestawimy je z ultra nowoczesnymi meblami na poddaszu, natychmiast przywołują stary Nowy Jork lat trzydziestych. Dzięki ich surowemu i dziewiczemu wyglądowi, mogą być zarówno tłem jak i elementem charakterystycznym, dającym domowi naprawdę mocny efekt estetyczny. Książką „Meble przemysłowe. Wybierać. Odzyskaj. Wycena" ceniona dziennikarka Anne-Sophie Puget, ekspertka projektowania wnętrz i współtwórczyni magazynu Marie Claire Maison, chciała przyczynić się do rozpowszechnienia tego stylu, również poprzez praktyczne formy, przydatne adresy i podstawowe porady.

Jednak jeśli lubicie późny barok i rokoko, styl prowansalski, serduszka i róże na ścianach, meble przemysłowe o trzeźwych i czystych liniach, bez fanaberii, podstawowe i funkcjonalne nie są dla Was.
Meble pofabryczne, wykonane z materiałów zaprojektowanych z myślą o trwałości, doskonale pasują do bardziej surowych i ascetycznych przestrzeni, w pomieszczeniach w odcieniach szarości, bieli i czerni: wybór takich kolorów i mebli silnie wpływa na charakter domu i powinien być zachowany całościowo. Macie jeszcze jakieś pomysły w związku ze stylem industrialnym?
Może wielkie zegary elektryczne z dwudziestego wieku, które mogliście zauważyć na fasadach budynków publicznych na starych zdjęciach, doskonale sprawdzą się w ultranowoczesnym stylu albo fabryczne stoły robocze, które mogą stać się ponadczasowym blatem kuchennym. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele

Stare stoły i krzesła? Spróbujcie sprawdzić na strychu... :)