Recycling starych kostiumów

Nadeszło lato, a wraz z nim polowanie na nowe bikini, aby pokazać się w nim na basenie lub nad morzem. Wyjmujecie ubrania letnie z szafy i z popłochem szukacie stroju. I oto nadchodzi moment prawdy: nie macie co na siebie włożyć. To bikini, które wyglądało ładnie dwa lata temu, jest teraz nie na czasie. Kostium kąpielowy, który kupiłyście na wakacjach, jest zbyt duży i luźny. Albo za mały i ciasny. Ten nie wygląda nawet jak bikini! Jeśli tak macie, nie panikujcie.
Przy odrobinie kreatywności i wyobraźni można znaleźć pomysł na ponowne wykorzystanie tych przestarzałych kostiumów – upiększenie ich lub wykorzystanie do stworzenia czegoś nowego. W dodatku możecie mieć satysfakcję, jak przy robieniu zakupów (cóż, właściwie potrzebujecie nowych strojów kąpielowych!) i kreatywnym recyklingu. Zróbcie to same zgodnie z filozofią „mniej znaczy więcej”.
A teraz przejdźmy do czynu: uzbrójcie się w nożyczki i zrealizujcie jeden z poniższych pomysłów!

Jeśli macie strój kąpielowy, którego już nie używacie, chwyćcie nożyczki. Półokrąg z boku, jeśli jest to jednoczęściowy strój kąpielowy, nada nowy wygląd staremu ubraniu. Problem jednorodnej opalenizny nie został rozwiązany, ale powstał uroczy strój do pokazania się podczas miłego aperitifu na plaży.

Możecie też przeciąć dół spodniej części bikini, podwinąć i podszyć brzegi, a w powstałe tunele wsunąć sznurek. Właśnie stworzyłyście top crop! Nałóżcie na siebie i zawiążcie sznurek na plecach.

Są kostiumy, których już nie zamierzacie nosić, nawet w przebraniu. Jak te super-ciasne kostiumy kąpielowe, które nie wzmacniają dekoltu.
Wytnijcie paski o szerokości około 2 centymetrów, zwińcie je jak sznurki i zwiążcie. Teraz możecie je przekształcić w: podkładkę pod kubek, opaskę do włosów, kaptur na wazę, zagłówek plażowy, torbę plażową, kolorową torbę domową. Zacznijcie na przykład od kawałka trójkątnego bikini, którego nie używacie: zszyjcie krawędzie trójkątów, a w miejsce sznurka zróbcie dziurkę. Voilà, woreczek na pot-pourri gotowy.

Zamieńcie stare stroje kąpielowe w biżuterię. Lycra to lśniąca i odporna tkanina: wytnijcie cienkie paski tkaniny i naciągnijcie na nie koraliki. Otrzymacie błyszczące bransoletki lub zabawne naszyjniki do noszenia nawet na plaży. Ostatni pomysł to wycinanie ze strojów pasków w różnych kolorach i ich splatanie w warkocze.