Sezonowe pomysły na ozdoby do domu

Zaprośmy zimę do domu. W jaki sposób? Z kilkoma drobnymi pomysłami da się zrobić.

Oryginalny zapakowany prezent dla wyjątkowej osoby? Czemu nie? Kolory liści między jesienią a zimą budzą wiele emocji. Piękne odcienie od delikatnej żółci przez pomarańcz i czerwień, aż po elegancki i wyrafinowany brąz. Dlaczego nie użyć ich do dekoracji?

Pacynka? Robi się. Przeszukiwanie szafy jest zwykle męczące, ale może zmienić się w wesołą zabawę. Po prostu znajdźcie niesparowaną wełnianą skarpetkę i zamieńcie ją w zabawną małą „kukiełkę”. Oprócz skarpety potrzebne będą kolorowe wełniane nitki, guziki, małe oczka i dużo wyobraźni.

„Sezonowy” łapacz snów zrobiony z szyszek sosny (z pomocą wytrzymałego drutu żelaznego, tworzy koło, do którego przymocowuje się 8 zwisów sznurkowych o długości około 35 cm, które ozdabiamy wg uznania liśćmi, szyszkami i koralikami);

Sezonowy kosz owoców i warzyw. Specjaliści od żywienia jak zawsze przypominają, aby wykorzystać ten okres i uzupełnić deficyty energii i witamin. Zatem wypełniamy spiżarnię jabłkami, gruszkami, mandarynkami, pomarańczami i owocami granatu.