Super szybkie sprzątanie domu

Czy zdarza Wam się wpaść w panikę, bo goście będą już za chwilę, a w domu panuje bałagan? A może proponowaliście wypad na pizzę, który zamienił się w zamówienie jedzenia do domu. Do Waszego domu! Albo wybraliście się z przyjaciółmi do restauracji, a tam padły te fatalne słowa: „napijmy się kawy u mnie!”. Oczywiście nie ma w tym nic złego, nie licząc bałaganu w domu. Być może po prostu o nim zapomnieliście. Ok, może się tak zdarzyć. 

Poznajcie kilka rad, aby bez marnowania czasu (ciągle go mało) szybko posprzątać dom tak, aby na pierwszy rzut oka wyglądał nienagannie. Bo przecież jaki przyjaciel przyłoży palec do półek, żeby sprawdzić kurz?! A jeśli ktoś to zrobi, zapomnijcie o nim!
Zapraszamy również do zapoznania się z naszym przewodnikiem po organizacji sprzątania, którego celem są dokładne porządki. Sprawdźcie, kiedy będziecie mieli na to więcej czasu. 

-    Zastanówcie się, gdzie będziecie przyjmować gości. Prawdopodobnie pozostaniecie w salonie, może w kuchni (zawsze są tacy, którzy proszą o szklankę wody i podążają za tobą do kuchni), trzeba też zadbać o czystość łazienki. Zamknijcie drzwi sypialni, gabinetu i wszystkich pomieszczeń, do których nie będziecie wchodzić.
-    Zacznijcie od salonu. Uważa się, że „metoda prawostronna” działa w warunkach „stresującego pośpiechu”. Spójrzcie uważnie na swój salon, od prawej do lewej. Za każdym razem, gdy zauważycie obiekt nie na swoim miejscu, odłóżcie go tam. Książka, którą czytacie przed pójściem spać trafia na stolik nocny, bluza na krześle powinna być z powrotem umieszczona w szafie. Jeśli chaos jest za duży, możecie pomóc sobie... torbą. Dokładnie, włóżcie wszystko tam i ukryjcie ją w swoim pokoju, ze świadomością, że wszystko musi wrócić na swoje miejsce. Desperackie sytuacje wymagają desperackich środków.
-    Poprawcie poduszki, umieśćcie pilota na swoim miejscu i wytrzyjcie kurz z telewizora listkiem recznzika Regina Blitz. Zróbcie to samo z obrazami i fotografiami na półkach i stołach. Jeśli macie więcej niż dwadzieścia minut, użyjcie odkurzacza. Zapomnijcie o nieosiągalnym punkcie pod sofą i skoncentrujcie się na obszarach przejściowych, zwłaszcza przy wejściu, by koty z kurzu nie przywitały gości.

Kuchnia i jadalnia. Jeśli macie zmywarkę, jesteście bezpieczni. Jeśli zebrały się naczynia do ręcznego mycia talerzy, układajcie je obok zlewu, przy myciu blatu szybko je zmyjecie. Jeśli macie czas, wyrzućcie śmieci. W międzyczasie, jeśli kuchenka ma być też wyczyszczona, nanieście na nią trochę wody z sodą oczyszczoną, dając jej czas na działanie, a następnie wytrzyjcie ją listkiem Blitz! Włóżcie pałeczki do pojemnika z zapachem. W kuchni mile widziane są nuty cytrusowe.
Wreszcie przyszła kolej na łazienkę. Opróżnijcie kosz na śmieci, wymieńcie ręczniki. Te zwykłe można chwilowo umieścić w szafie!
Listkiem ręcznika Regina Blitz wyczyśćcie lustro w łazience, umywalkę, bidet i toaletę, aby usunąć zacieki pozostawione przez krople wody. Sprawdźcie, czy jest papier toaletowy! Lepiej przechowywać pasty do zębów, szczotki, pianki do golenia, środki nawilżające itp. w specjalnych kosmetyczkach lub szafkach. Czy nie jesteście trochę zazdrosne o swoje tajemnice urody?
Jeśli macie czas, przygotujcie miejsce, w którym goście zostawią kurtki. Włączcie trochę muzyki, zapalcie świecę i... zrelaksujcie się. Udało się - dokonaliście tego. O tej torbie ukrytej pod łóżkiem pomyślicie później!