Świąteczny dom

Świąteczna atmosfera stworzona przez światła i dekoracje dodaje magii naszemu domowi.
Dekorowanie sprawia dużą frajdę, zwłaszcza jeśli jest okazją do spędzenia dnia w rodzinnej atmosferze. Daje również satysfakcję, kiedy własnoręcznie wykonane ozdoby są doceniane przez innych domowników, którzy dzięki nim jeszcze bardziej czują świąteczną atmosferę.

Zobaczmy więc, jak stworzyć własnymi rękami coś prostego i użytecznego.

Świąteczna zasłonka
Potrzebne są: igła i nitka, miarka, nożyczki, stare kawałki materiału ze spodni, szortów, prześcieradeł, nylonowe pończochy, bawełna lub wełna do napełniania. Zmierzcie drzwi lub okno, które chcecie zasłonić i wytnijcie kawałek tkaniny krótszy o 4 cm i o szerokości co najmniej 40 cm. Teraz złóżcie tkaninę na pół w poziomie, zachowując długość i zszyjcie krawędzie w miarę gęsto, by nie rozpruły się. Wypełnijcie uciętą nogawkę rajstop, zawiążcie ją w węzeł i przyszyjcie do podstawy tkaniny. Teraz uruchomcie swoją wyobraźnię, by stworzyć najpiękniejsze motywy świąteczne.

Stół
Piękny szklany wazon wypełnijcie szyszkami, skórkami pomarańczy, gałęziami sosny, a nawet herbatnikami imbirowymi w kształcie drzewa czy gwiazdy lub kilkoma laskami cynamonu.

Jeśli zamiast tego wolicie piękną girlandę do stołu lub do zawieszenia na drzwiach, oto kilka wskazówek.
Jeśli wykonujecie dekoracje z wyprzedzeniem, możecie użyć opadłych liści, które wciąż leżą w parkach. Będziecie potrzebowali igły z szerokim okiem, nylonowej nici i nożyczek. Przygotujcie liście i umieśćcie je na stole (lub na podłodze) w taki sposób, by uzyskać zaplanowany efekt np. naprzemiennie szerokie liście z małymi. Nawleczcie igłę i przeciągnijcie nitkę przez środek liści. Możecie dodać jagody, patyki, koraliki - co wam podpowiada wyobraźnia!

Każdy materiał - od drutu do rolki papieru toaletowego może służyć za podstawę do pięknego świątecznego stroika. Wystarczy uruchomić kreatywność! To samo dotyczy innych świątecznych gadżetów. W korkach od butelek można umieścić wizytówki na stół. Zawiążcie kilka gałązek rozmarynu wstążką i włóżcie do torebki z bawełny lub organzy. Możecie je podarować gościom, aby włożyli je do szuflad w domu! A co sądzicie o bałwanie z kapsli od butelek? Spójrzcie na zdjęcie!

A co ze świecami? Do szklanki pełnej wody włóżcie pachnący podgrzewacz. Proste, prawda? Możecie również wstawić świecę w czerwone jabłko! Albo przyklejcie na obwodzie szklanki dużo drobnych gałązek i wstawcie do środka świecę. Można na niej powiesić także szyszki pomalowane w kolorze świątecznego stołu. Efekt gwarantowany!