Własnoręcznie przerobiony pled pachnie domem

Każdej jesieni i zimy gromadzi się w domu coraz więcej koców i pledów, które z czasem filcują się i zalegają w szafach aż do wiosennego sprzątania. Zamiast je wyrzucać, możecie skorzystać z naszych pomysłów na recykling koców, których już nie używacie. Oprócz korzyści płynących ze zwolnienia przestrzeni w szafie, podarowanie nowego życia zniszczonym przedmiotom jest doskonałą okazją do świetnej zabawy i wykazania się wyobraźnią i kreatywnością. 

Oto sposoby, jak przywrócić do życia pled lub koc:

- Stary koc sprawi, że wasi czworonożni przyjaciele będą zadowoleni w zimne jesienne i zimowe wieczory. Zbierze się na nim pełno włosów, ale wystarczy go wyprać, aby rozwiązać problem! A nawet, jeśli nie będzie wymagać prania, pamiętajcie o codziennym odkurzaniu. Jeśli waszym pupilem jest chomik, lepiej zrezygnujcie z koca w klatce, bo będzie na nim załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne i nie obejdzie się bez częstego prania.

- Zróbcie ze starego koca nowy pokrowiec na deskę do prasowania. Rozłóżcie koc na desce do prasowania i przymocujcie go za pomocą zszywacza lub kleju do tkanin.

- Zróbcie ciepłą poszwę na poduszkę - poduszka kojarzy się z, miękkością, przytulnością i domem. I przy tym nie musicie nawet szyć, aby ją zrobić. Najlepsza do tego będzie tkanina polarowa. Na początek potnijcie koc na dwa kwadraty o boku 90 cm i nałóżcie je na siebie.
Dalej wytnijcie na krawędziach frędzle o szerokości co najmniej 2,5 cm i długości około 10/15 cm. Teraz zwiążcie frędzle z obu kawałków podwójnymi węzłami z trzech stron. Przed zawiązaniem ostatniej strony włóżcie do środka poduszkę! Najlepiej nie większą niż o boku 60 cm. I gotowe!

- Patchwork - idealnym pomysłem na wykorzystanie starych pledów jest stworzenie nowego kolorowego koca w technice patchworku. Wytnijcie z różnych starych koców kawałki o podobnej grubości i różnych kształtach, a następnie zszyjcie je w całość.

- Uszyjcie ponczo - to bardzo popularny i wygodny ciuch. Co jest potrzebne do przywrócenia życia staremu kocowi? Wystarczy wyciąć otwór na głowę. I już!