Własnoręcznie wykonane przebrania

Jaki jest najszczęśliwszy czas dla dziecka? Weekend? Rodzinne wycieczki? Może święta Bożego Narodzenia albo Wielkanoc? Lato czy może karnawał? Cóż, dla dzieci każda chwila jest cudowna, ponieważ mają w sobie zadziwienie światem i wiele sił kreatywnych. I właśnie z tej kreatywności rodzą się genialne pomysły. A dlaczego nie wymyślić własnego domowego stroju karnawałowego?

Poproście dzieci, aby uwolniły swoją wyobraźnię, a my zrobimy dla was to samo. Pokażemy wam, jak możecie zrobić piękne przebrania karnawałowe, używając tego, co macie w domu. Ponieważ są małe gesty, które prowadzą do wielkich rezultatów, szczególnie w rodzinie.

Król Artur: Nie ma nic prostszego i łatwiejszego. Wykorzystaj karton i tekturę, aby stworzyć miecz, tarczę a dla najbardziej walecznych poszukiwaczy przygód nawet hełm i mur, by bronić się z honorem.* (spójrz na zdjęcie!)

Słońce i deszcz: Przyklejcie dużo watoliny do kapelusza z szerokim rondem, który będzie podstawą waszej chmury. Przygotujcie dwie równe czapki, na pierwszej naklejcie wiele niebieskich nici wełnianych z niebieskimi kropelkami filcowymi na końcu. Zróbcie dziurkę i przepuście wełnianą nitkę z węzłami. Otrzymacie chmurę z deszczem! Na drugim nakryciu głowy naklejcie kawałek czerwonego kartonu wyciętego w półkole z doszytymi trójkątami żółtego koloru - to będzie słońce, a właściwie pół słońce. A teraz jesteście gotowi do dozowania promieni słońca lub kropli deszczu, według uznania!

Klocki Lego: Wytnijcie dolne krawędzie kartonowego pudełka za pomocą noża. Narysujcie kontur otworu na górze pudełka, przez które ma przejść głowa, i dwa mniejsze otwory po bokach dla ramion. Teraz przyklejcie 8 plastikowych kubków na przedniej stronie pudełka za pomocą kleju do drewna, spróbujcie zrobić to symetrycznie tak jak na klocku. Następnie nałóżcie jasny kolor np. czerwony za pomocą aerozolu i pozostawcie do wyschnięcia.
Oczywiście przy dekoracji pudełka możecie uwolnić swoją wyobraźnię. Oto pomysł dla małych dziewczynek: dlaczego by nie ozdobić pudełka tak, aby powstał dom? Tuż nad drzwiami powinien znajdować się napis „Biały króliczek”. To „Alicja w Krainie Czarów”! Do ideału będzie potrzebny strój: skarpetki w paski, fartuszek lub niebieska sukienka, czarna opaska i czarne buty. Ach, i oczywiście pusta butelka z napisem „Wypij mnie”!

Astronauci lub nurkowie: Oklejcie papierem dwie duże butelki z wodą. Pomalujcie je według własnego gustu. Połączcie butelki obok siebie gorącym klejem, a następnie przymocujcie pasek czarnej elastycznej taśmy do każdej butelki, przyklejając jeden koniec paska na górze butelki, a drugi na dole: będą one służyć do noszenia cylindrów. Jeśli Wasze dziecko ma przebranie astronauty, przyklejcie kawałki czerwonej i pomarańczowej bibuły na dole butelki, i start!

A jeśli macie tylko tacę? Ta wykonana z aluminium może stać się skorupą żółwia ninja! Po prostu pomalujcie ją na zielono i jeśli macie odpowiedni makijaż, niewiele więcej potrzeba.