Zasada 3P

Jesteście zmęczeni światem, w którym panują nadmierny konsumpcjonizm i namiętne kupowanie? Sposobem na zmianę jest minimalizm, czyli życie według prostych zasad, w sposób oszczędny, bez rozbudzania nadmiernych pragnień, bez obciążenia zbędnymi przedmiotami. By rozpocząć proces oczyszczania swej przestrzeni życiowej od niepotrzebnych elementów, zacznijcie od świata wokół Was. Posprzątajcie swoje otoczenie z niepotrzebnych rzeczy, a łatwiej będzie Wam oczyścić umysł, uporządkować życiowe priorytety, stworzyć nowe, proste zasady. We wprowadzaniu porządku do Waszej przestrzeni życiowej pomoże Wam jedna bardzo przydatna zasada - 3P: Pamiątkowe, Pożyteczne i Piękne.
Zobaczcie, jak zasada działa w przypadku porządkowanie kredensu z zastawą.
Pamiątkowe - wyjmijcie wszystkie talerze i zastanówcie się, które dla Was mają wartość emocjonalną. Może otrzymaliście je w spadku po babci lub w prezencie na pożegnanie od koleżanek z pracy. Zostawcie je. Nawet, jeśli są bez kompletu. 
Piękne -  ta kategoria nie budzi wątpliwości. Zostawcie te talerze, szklanki i kieliszki, które są po prostu ładne, dobrze zaprojektowane, reprezentujące ponadczasowy design. Będą prawdziwą ozdobą Waszego kredensu.
Pożyteczne - zapomnijcie o zasadzie „szkoda, bo może się przydać”. Zastanówcie, czy faktycznie jest potrzebny Wam ten duży półmisek, skoro macie już dwa inne w komplecie. Pomyślcie, jak często organizujecie przyjęcia i na ile osób, jakie jedzenie najczęściej podajecie. Jeśli nie macie pojęcia o kuchni greckiej, po co Wam małe miseczki do zapiekania musake, które otrzymaliście w prezencie? Możecie je komuś podarować lub sprzedać i będziecie mieć podwójną korzyść.
Zasadę 3P możecie stosować po przeprowadzce, remoncie lub, co jest najważniejsze, w chwili, kiedy chcecie zmienić, uporządkować swoje życie.