Zrób mydło w domu

Woda jest cennym dobrem, które musi być chronione i oszczędzane, nawet gdy wykonujemy codzienne czynności związane z higieną osobistą. Jak? Na przykład biorąc prysznic, dobrą praktyką jest zamknięcie strumienia wody podczas namydlania, a następnie ponowne otwarcie go dopiero po zakończeniu operacji. Dozowanie szamponu i żelu pod prysznic jest kolejną ważną praktyką, stosujmy mniej detergentów ponieważ wtedy zmniejsza się ilość wody potrzebnej do spłukania ich z naszej skóry. I nie zapominajmy, że kąpiel pod prysznicem, aby była ekonomiczna, powinna trwać od 3 do 5 minut.

Pamiętając, że woda nie jest dobrem nieskończonym, w co często błędnie wierzymy, powinniśmy monitorować jej zużycie w domu, gdzie marnotrawstwo jest na porządku dziennym oraz zmieniać nasze codzienne nawyki i zachowania, bez konieczności rezygnowania w jakikolwiek sposób z komfortu, bezpieczeństwa i właściwej higieny osobistej.
Czy kiedykolwiek myśleliście o 100% naturalnym mydle? Oto przepis.
Składniki: 250 g mydła marsylskiego, 220 ml wody destylowanej, 5-6 kropli olejku eterycznego, 11 ml oliwy z oliwek.
Przygotowanie: Mydło marsylskie pokruszcie na małe kawałeczki lub zetrzyjcie na tarce i rozpuśćcie w kąpieli wodnej. Gdy zacznie gęstnieć, dodajcie wodę destylowaną i oliwę. Na końcu nadajcie zapach wybranym olejkiem eterycznym.
Teraz otrzymaną masę możecie dowolnie ukształtować, wykorzystując do tego formy, najlepiej silikonowe, w których mydło musi zostać na kilka godzin, najlepiej w lodówce.