Zrób sobie perfumy do szafy!

Czy jest coś bardziej poruszającego emocjonalnie niż słodki i dziecinny zapach talku? Właśnie dla fanów tej posypki, wymyślonej pod koniec XIX wieku do perfumowania miękkiej i aksamitnej skóry, dedykujemy przepis na talk w postaci pasty.
Potrzebne będzie: 100 gram talku, klej winylowy, aromatyzowane esencje i foremki silikonowe.
Przygotowanie: Wymieszajcie proszek (talk) i łyżeczkę kleju w plastikowym pojemniku o wysokich krawędziach, ugniatając palcami i starając się uzyskać jednolitą masę: jeśli ma być twarda, dodajcie więcej kleju. Teraz czas esencję zapachową, która Wam się podoba, a która Waszym zdaniem jest dobra jako zapach talku i dalej kontynuujcie ugniatanie, dopóki nie uzyskacie lepkiej pasty. Połóżcie ją na powierzchni wcześniej "posypanej" proszkiem talku, aby uniknąć przyklejania się. Ugniatajcie do momentu, aż mieszanina łatwo oderwie się od dłoni. Umyjcie ręce i powierzchnię roboczą, usuwając wszystkie przyczepione resztki kilkoma listkami Blitz! Posypcie proszkiem ręce i wnętrze form silikonowych, a następnie weź masę, ugniataj w dłoniach, delikatnie włóż do form i pozostaw na około 2 dni.

Po tym czasie pasta będzie gotowa do przechowywania w szafach.
Wiosna rozkwita wraz kwiatami ... więc dlaczego z nich nie skorzystać - zebrać i wysuszyć ulubione odmiany i zrobić perfumowane saszetki w woreczkach? Można również pomyśleć o potpourri z kwiatami, liśćmi, aromatami i przyprawami, takimi jak cynamon lub anyż, jagody, czy kawałki pachnącej kory (np. szwajcarska sosna). Po stworzeniu idealnej kompozycji zamknij wszystko w hermetycznym pojemniku z kilkoma kroplami olejku eterycznego (1 kropla na 2 filiżanki suchego produktu) i pozostaw wszystko w ciepłym, suchym i ciemnym miejscu na 3 tygodnie, od czasu do czasu go potrząsając. Woreczki płócienne zwiąż sznurkiem lub wstążkami satynowymi.

Oto kilka sugestii:

 - dla szafy w antycznym stylu pasują płatki róż lub domowej roboty mydła

 - jeśli chcesz mieć naturalną kulkę zapachową, wystarczy zrobić małe dziury w skórce pomarańczy i włożyć w nie goździki

- dla tych, którzy kochają zapach herbat ziołowych, przenieście zawartość saszetek do siatkowych torebek

-  jeśli zależy ci na naturalnym zapachu, skup się na aromaterapii!