Grudzień

Goście przyjeżdżają! Nie panikujcie, ale jeśli zamierzacie zorganizować przyjęcie lub przyjąć przyjaciół i krewnych w domu na Boże Narodzenie, z pewnością będziecie musieli stawić czoła wielu zadaniom. Do zwykłych codziennych czynności dochodzi dodatkowe sprzątanie, by gości przywitał nienagannie czysty dom. Z organizerem sprzątania nie zapomnicie o niczym, stosując przy tym naturalne sposoby.

- Wspaniała zastawa: tu dbałość o szczegóły robi różnicę! Aby sztućce były lśniące, należy je potrzeć kulką nasączoną wodą utlenioną. Efekt gwarantowany.

- Kuchenka mikrofalowa: używaliście jej w trakcie przygotowań tak często, że na pewno wymaga czyszczenia. Wymieszajcie sok cytrynowy z łyżeczką cynamonu w filiżance i podgrzewajcie w urządzeniu przez około pięć minut. Następnie użyjcie listka ręcznika papierowego Regina Blitz, aby wytrzeć wnętrze do sucha.

- Lśniące szkła: będziecie potrzebować pary cienkich skarpetek i... już! Skarpetki są idealne do szybkiego czyszczenia szkła bez użycia detergentu: tkanina wsuwa się w każdy zakamarek bez zadrapywania powierzchni i szkła są czyste w jednej chwili! Dzięki tej sztuczce wszystko będzie lśnić.

- Parkiet: wystarczy przejechać go mieszanką letniej wody, soku z cytryny i kropli płynu zmiękczającego. Dzięki temu możecie powiedzieć swoim gościom, aby zdjęli buty, co jest bardziej higieniczne. Przy okazji odkryjecie na nowo przyjemność chodzenia boso.

- Czyszczenie pilota: oczywiste jest, że obiady i spotkania rodzinne powinny odbywać się przy wyłączonym telewizorze. Ale zawsze można włączyć program muzyczny, jako tło rozmów. Dlatego nawet pilot musi być nienagannie czysty! Jest on dotykany tak wiele razy przez różne ręce o każdej porze dnia, że może stać się wylęgarnią bakterii, jeśli nie będzie regularnie czyszczony. Przetrzyjcie go bawełnianym wacikiem nasączonym mieszaniną wody, kilku kropel alkoholu i soku z cytryny. Przyciski pozostaną czyste przez długi czas!

- Czysta łazienka: „Czy mogę skorzystać z łazienki?”. Ile razy słyszycie to pytanie podczas imprezy? Dzięki proponowanemu rozwiązaniu można łatwo uzyskać blask sanitariatów i czysty zapach. Zmieszajcie 75 ml wody destylowanej, 100 ml octu, 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i 10 kropli olejku miętowego. Mieszankę wlejcie do plastikowej butelki, którą należy potrząsnąć przed każdym użyciem.

- Naturalna skóra to materiał, który się starzeje, jeśli więc lubicie lśniące i gładkie fotele i sofy, użyjcie tej metody, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Namoczcie ściereczkę z mikrofibry w mleczku do demakijażu i potrzyjcie nią powierzchnię sofy. Możecie też rozpuścić dwie łyżki płatków mydlanych w 0,5 litra ciepłej wody i spryskać sofę tą mieszanką za pomocą rozpylacza. Następnie użyjcie innej ściereczki z mikrofibry nasączonej czystą wodą i pozostawcie do wyschnięcia. Uwaga - imitacja skóry wymaga innego traktowania.

- Domowe perfumy: tymianek, trzy gałązki rozmarynu i plaster cytryny gotujcie w wodzie w małym garnku przez kilka minut. W całym domu rozejdzie się przyjemny zapach czystości!