lipiec

Wreszcie wakacje, ale entuzjazm z powodu zbliżającego się wyjazdu nie może przysłonić nam planu, którego realizacja pomoże nam uniknąć przykrych niespodzianek po powrocie do domu: czyste przed wyjazdem, ale także czyste zaraz po przyjeździe.
Napisanie listy rzeczy do zrobienia może pomóc Wam lepiej się zorganizować, ponieważ przed wyjazdem jesteście zwykle bardzo zmęczeni, a pragnienie wakacji może sprawić, że zapomnicie o ważnych rzeczach.
Aby uniknąć lęku przed powrotem i cieszyć się wakacjami w całkowitym relaksie, przedstawiamy nasze propozycje przygotowań przed wyjazdem:
- lodówka: w miarę zbliżania się wyjazdu lepiej jest spożywać wszystko w lodówce niż robić nowe zakupy. Odpowiednie byłoby również rozmrożenie lodówki i wyjęcie wtyczki z gniazdka w celu ograniczenia zużycia prądu. Wnętrze wyłóżcie listkami ręcznika papierowego Regina Blitz zanurzonego w occie i pozostawcie otwarte drzwi.
- pielęgnacja roślin: jeśli nie możecie liczyć na kogoś, kto za Was podleje kwiaty, możecie polegać na klasycznym remedium z wykorzystaniem butelki: odwrócić ją do góry nogami i ustawić szyjką w ziemi doniczki. W nakrętce należy zrobić szpilką dziurkę, aby woda mogła płynąć powoli. Idealny na okres dwóch maksymalnie trzech tygodni!
- sprawdźcie odpływy w toalecie i w łazience,  aby nie znaleźć nieprzyjemnych i cuchnących niespodzianek i zapobiec namnażaniu się bakterii i pleśni z powodu stojącej wody. Możecie zrobić mieszankę z białego wina (500 ml), wody (1l) i 5 łyżek grubej soli. Podgrzejcie wino i ocet osobno, a w drugim rondlu grubą sól z wodą. Wlejcie ocet do rury odpływu, a następnie osoloną wrzącą wodę.
- pranie: pokusa przesunięcia prania na czas po  powrocie jest bardzo silna, ale zastanówcie się, czy nie lepiej będzie zająć się tym zadaniem przed wyjazdem! Po powrocie będziecie musieli dodać także ubrania z wyjazdu. Ponadto wiele bakterii czai się w ładunku brudnej bielizny, dlaczego pozwalać im się rozmnażać, gdy jesteście daleko?

- sprzęt AGD: czy wiecie, że fale elektromagnetyczne przyciągają kurz? Po wyjęciu wtyczek, przykryjcie urządzenia listkami ręcznika papierowego Regina Blitz, który  zapobiegnie gromadzeniu się kurzu!
- pościel - upierzcie ją przed wyjazdem i pościelcie łóżka, aby zapewnić sobie powrót do czystego i pachnącego domu!
- śmieci: ostatnia rada na liście, ale nie mniej ważna! Czy może być gorszy koszmar, niż zapomnieć o śmieciach w domu i "poczuć" je po przekręceniu klucza w zamku? Szybkie obejście całego domu przed wyjazdem, z walizkami już w samochodzie pozwoli zaoszczędzić Wam nieprzyjemnych niespodzianek. Z chęcią zabawy w sercu i muzyką z naszej playlisty na lato w uszach ruszycie po upragniony wakacyjny odpoczynek!