Wrzesień

Po powrocie z wakacji znów wchodzicie w codzienną rutynę, ale dzięki urlopowej regeneracji możecie zorganizować się w optymalnie najlepszy sposób. Dowiedzcie się, jak to zrobić.

Organizacja prania!
Jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia jest niewątpliwie opróżnienie walizki. Postępujcie zgodnie z podstawową zasadą, oddzielając brudne ubrania od czystych. Podczas pracy pomoże Wam odrobina muzyki, która rozluźnia i zmniejsza zmęczenie. W naszej sekcji “Muzyka do sprzątania” znajdziecie wiele sugestii. Przed włożeniem prania do pralki zaleca się przeglądanie ubrań w celu usunięcia ziaren piasku, które mogłyby ją uszkodzić. Jak zawsze przed praniem należy podzielić ubrania, aby uniknąć niespodzianek (ten moment, kiedy odkrywasz, że  kolorowe skarpety wpadły między białe t-shirty!). Następnie skorzystajcie z letniego, chociaż wrześniowego słońca i wywieście uprane rzeczy na świeżym powietrzu, to skróci czas schnięcia. Wreszcie odłóżcie w jednym miejscu kostiumy, ręczniki plażowe i wszystko, co przyda się podczas następnych wakacji.

Organizacja prasowania
Wyprane ubrania powinny być następnie wyprasowane. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek można zrezygnować z prasowania. Chodzi o rozwieszanie wilgotnych ubrań we właściwy sposób: porządne ich rozciągnięcie i odpowiednie powieszenie np. za pomocą wieszaków na suszarce.

Uprzątnięcie ogrodu
Zaniedbany ogród? Czas zakasać rękawy. Pod koniec lata niektóre rośliny kończą swój cykl życiowy: konieczne jest zatem ich usunięcie, aby zrobić miejsce dla nowych odmian i pozwolić ziemi oddychać. Natomiast w przypadku gatunków wieloletnich ważne jest, aby usunąć wysuszone części: tylko w ten sposób roślina odzyska swój wigor.

Organizacja letnich wspomnień
Organizowanie letnich wspomnień może być świetnym sposobem na lepsze radzenie sobie z rutyną domową. A jakie są letnie wspomnienia? Obrazy! Z pewnością zrobiliście wiele zdjęć podczas wakacji i zapisaliście je na swoim komputerze. Zajmijcie się teraz, usunięciem tych, których nie potrzebujecie i wyborem tych najlepszych, które możecie następnie wydrukować. Wgrajcie je również do telefonu, co pomoże Wam zachować te wyjątkowe chwile przy sobie w każdym momencie - świetna terapia na pourlopową melancholię .

Organizacja powrotu do szkoły
Jeśli postępowaliście zgodnie z naszymi czerwcowymi sugestiami, dotyczącymi organizacji sprzątania po zakończeniu nauki, nie czeka Was dużo pracy!